Тройката на Джонсън издига номер 18 Южна Каролина до победа с 82-76 срещу номер 24 Флорида
AP News | 2024-03-02 | 21:40:18

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Мичи Джонсън вкара 25 точки, включително решаваща тройка за 43,4 секунди да играе като № 18 Южна Каролина се събра за победа с 82-76 над № 24 Флорида в събота. да играе, но зад Джонсън и Колин Мъри-Бойлс обърна нещата с скок от 26-12 пред аплодиращата публика. Те продължиха да преследват титлата на SEC, игра зад сълидерите № 4 Тенеси и № 14 Алабама, когато започна деня.

Gators (20-9, 10-6) имаха разчитаха на силна защита, за да изградят преднината си през второто полувреме, но не успяха да удържат Джонсън, голмайсторът на отбора този сезон. Неговото изоставяне при пилотиране с пет минути преди игра даде първа преднина на Южна Каролина от началото на мача, 65-63, а той го последва с чифт удари за равенство, включително неговите 3.

Флорида изравни нещата при 74-всички при 1:12 оставащо време след шестата тройка на Уолтър Клейтън-младши, преди Джонсън да вкара победния мач.

Мъри-Бойлс, първокурсник, завърши с първия си дабъл-дабъл в кариерата с 15 точки и 11 борби.

Джейкоби Райт имаше 16 точки, 12 през първото полувреме, за да задържи Южна Каролина достатъчно близо, за да се събере в продължението.

Клейтън имаше 20 точки, а Зион Пулин вкара 18 за Gators.

>

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Флорида: Gators, равни за четвърти в SEC, спечелиха девет от последните си 11 и изглеждаха по пътя към нова победа. Тяхното късно избледняване може да им е коствало шанс за място сред първите четири поставени и малко допълнителна почивка преди турнира на SEC след две седмици.

Южна Каролина: Gamecocks, трети в лигата, имат легитимен шанс да стигнат до титла на SEC, ако успеят да победят номер 4 Тенеси в последния домакински мач за сезона.

Флорида: Закрива домашния си сезон срещу Алабама във вторник вечер.

Южна Каролина: Завършва домакинския си сезон срещу Тенеси в сряда вечер.